BC Tartu U11 poisid väisasid turniiri Velikie Lukis

Eelmisel nädalavahetusel käis meie 2007. aastal sündinud poiste võistkond turniiril Venemaal, 400 km kaugusel ja 100 000 elanikuga Velikie Lukis. Võistlusel osales kokku 7 võistkonda – 4 Venemaalt, 1 Valgevenest ja 2 Eestist (lisaks meile ka Reinar Halliku Korvpallikool). Paremusjärjestus selgitati välja „round robin“ süsteemis – kõik mängisid kõigiga läbi, seega oli iga mäng
suure hinnaga. Esimeses mängus tuli kohe turniiri hilisemalt võitjalt „BK Rusitši“ Kurskilt vastu võtta 21:57 kaotus. Vähem kui kahe tunni pärast oldi uuesti võistlustules ja seekord edukalt – „FSZ DIM“ Minskist alistati kindlalt numbritega 51:13. Esimese päeva saldoks jäi seega 1-1. Teisel võistluspäeval oli kavas 3 mängu, millest esimeses kahes saavutati ülekaalukad võidud Toropetši (128:7) ja kohaliku SK Ekspressi (51:9) üle. Peale mõnetunnist puhkust ristati piigid Reinar Halliku KK-ga. Kuigi esimene poolaeg (22:7) möödus mäng meie kontrolli all, siis teiseks poolajaks said ka vastased hea hoo sisse ja 4. veerandaja keskel avastasime end juba kaotusseisust. Põneva stsenaariumiga mängu saatus otsustati alles (normaalaeg 32:32) lisaajal, mis kuulus aga kindlalt 11:2 ja kogu mäng 43:34 BC Tartule). Teise päeva lõpuks oli saldos 4 võitu ja 1 kaotus. Turniiri viimast päeva alustati aga kõigepealt kultuuriprogrammiga. Poisid külastasid mitmeid 2. maailmasõja aegseid monumente, millest üks oli rajatud ka kodumaalt toodud paekividest Eesti sõdurite mälestuseks. Poiste enda sõja viimane lahing oli Velikie Novgorodi vastu ja kaalul kohad 2-4. Sarnaselt eelmisel mängule lasti peale head esimest poolaega vastased 4. veerandajal juhtima, kuid mängu lõpp õnnestus hästi ja tulemuseks 49:43 võit. Kokkuvõttes saavutati turniiril tubli 2. koht. Individuaalsed
autasud pälvisid Samuel Samarüütel (turniiri parim ründemängija) ja Eerik Pärtel Kull (võistkonna parim
mängija).

Peatreener Joosep Toome jäi turniiriga väga rahule: „Hooaja lõpetuseks sobis selline eksootilisem, kuid väga hästi korraldatud turniir nagu rusikas silmaauku. Kuigi vastaste tase oli seinast seina, siis pingutasid poisid igas mängus ühtemoodi tublilt, vastast austades. Hea meel on ka selle üle, et viimased 2 mängu olid väga tasavägised. Kuigi mõlemad õnnestus meil võita, siis loodan, et poisid said ka vajaliku õppetunni – edu toob meeskondlik ja võitluslik mäng.“ Lõpetuseks veel suured tänud fännidele nii koha peal kui kodudes kaasa elamast!