BC Tartu EMil – U16 poiste koondise tegemistest

Sel suvel on BC Tartu esindatud kõigis Eesti poiste koondiste vanustes. Kõige tugevamalt on meie mõjud aga kindlasti sees U16 koondises, millel tartukaid nii treeneritepingil kui ka mängijate hulgas.

U16 rahvuskoondist juhivad tänavu meie treenerid Gert Prants, Joosep Toome ja uus Tartu esindusmeeskonna peatreener Priit Vene, lisaks füsioteraapia ja ÜKE treeningute eest vastutav Maarja Kalev. Alagrupimängud on peetud ning kolme tugeva mänguga võiduskoori veel avada ei õnnestunud – Venemaa vastu saadi kõva võitlusega lõppskoor 71:74, Itaalia vastu 64:70 ning Prantsusmaaga mängust tuli esimene veidi suurem allajäämine – 59:78. Kolm kaotust andsid C-alagrupis viimase, neljanda asetuse, mis omakorda tähendas, et kaheksandikfinaalides saime vastaseks D-alagrupi parima.

Esimeses kolmes mängus said kõik neli BC Tartu mängijat – Kerr Kriisa, Patrik Peemot, Hannes Saal ning Peeter Toomas Tael – mänguaega ning võimalusi oma parimat näidata. Seni on võimaluse kõige paremini realiseerinud koondise kapteniks valitud Kerr, kes Venemaa ning Itaalia vastu kokku platsil lausa 68 minutit veetis ning kolme mängu peale kokku keskmiselt 14,7 punkti, 4,3 lauapalli ja 2 korvusöötu andnud. Patrikul on samad näitajad 4,3 punkti, 1,7 lauapalli ja 0,7 korvisöötu, Hannesel 1,3 punkti, 3 lauapalli ja 0,7 söötu ning Peetril 0,3 punkti, 2,7 lauapalli ja 0,3 resultatiivset söötu. Turniir ei ole aga kaugeltki veel läbi ning senised esitused ei ole näitajaks selle osas, mida võib meestelt oodata edaspidi. Meie Tartus hoiame pöidlad pihus, et

Tänaõhtune mäng Hispaaniaga paberil Eestile tingimata head ei tõota – tänavusel turniiril on veidi kõvemad statistikanumbrid kokku pandud pea kõigis näitajates, mida Hispaania-suguselt korvpallihiiult õigupoolest ootakski. Juhul ka, kui tänane mäng võitu ei too, ei ole kõik veel teps mitte kadunud, kuna A-divisjoni püsimajäämiseks on vajalik minimaalselt 13. koht ja see oleks võimalik ka kaotuse korral. Loomulikult ei lase aga õige spordimehe süda platsile kaotama minna ja nii panevad eestlased kindlasti kogu võimed täna õhtul platsil käiku. Eilne puhkepäev kasutati täiel määral ära ning jõuvarud on veidi taastuda saanud.

Koondise peatreener Gert Prants ütles meeskonna kohta täna: “Sats on pidanud kolm mängu ja eks väike väsimus annab ikka tunda. Sellegi poolest on võistkond turniiriks valmis ja tahtmist täis. Meie eesmärk on igas mängus endast parim anda ja võtta mängudest maksimum. A-divisjonis kergeid mänge ega vastased ei ole, seda teadsime juba enne, ja ei karda ka tõeliselt tugevatele meeskondadele vastu astuda.” Tänavuse koondise eesmärk on sarnane eelmise aasta omaga – divisjoni püsimajäämine. “Üle selle on kõik juba boonus,” sõnab peatreener Prants.

Tänaõhtune kaheksandikfinaal Hispaania meeskonnaga algab Eesti aja järgi kell 17.00 ning on tekstis jälgitav FIBA kodulehel ning videos FIBA Youtube’i kanalil.

Hoiame meeskonnale pöidlad pihus!

 

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud

Skip to toolbar