Täna õhtul Saku I liiga otsustav veerandfinaal: BC Tartu vs EMÜ!

Täna on kindlasti põhjust suurejoonelisem mänguteade üles panna ka esiliiga kohta – kodusaalis tuleb õhtul kell 19.00 pidada veel üks veerandfinaalkohtumine, otsustav kolmas mäng EMÜ SK vastu.

Kahe võiduni peetava seeria esimese mängu võitis 29. märtsil meie kodusaalis EMÜ SK 80:78. Ehkki nii esimene kui ka viimane veerand olime domineerivam pool meie, suutis EMÜ vahepeal suurepärase võitluslikkusega meie mängu päris korralikult halvata. Lõpuks hoidsidki vastased vajalikul hetkel oma ära ning esimene võit oli tabelis olemas – väike, kuid võit siiski.

Löök oli valus, kuid see oli kindlasti meie meeskonnale vaid lisamotivatsioon enda korduskohtumises tõestamiseks. Eile õhtul EMÜ spordihoones peetud tene mäng algas tasavägiselt – esimesel veerandil võideldi iga punkti eest ning peale kümmet mänguminutit oli seis napilt meie kasuks, 18:15. Teisel veerandil paistis korduvat esimese mängu kulg – EMÜ domineeris kindlakäeliselt ning pani oma edu maksma. Seisult 31:40 poolajapausile suundudes tuli nende minutite jooksul leida lahendus EMÜ peo lõpetamiseks, et veerandfinaalseeria teine vaatus enda kasuks pöörata.

Sellega tuldi ka toime. Kolmas veerand ei kujunenud küll kummalegi osapoolele ülearu resultatiivseks, kuid BC Tartu poisid suutsid kontrolli taas enda kätte saada ning vahet vähendada – otsustavale neljandikule mindi vaid 5-punktiselt vahelt, 48:53. Kindlasti aga oli oluline kontroll ka säilitada, sest võidu kirjasaamine oli sellel hetkel juba kohustuslik. Taas – sellega tuldi ka toime. Viimasel veerandil domineeris BC Tartu kohtumist kindlalt ning võitis veerandi 29:19, kogu mängu 77:72, ja seda ilma nii mõnegi põhimängijata!

Kaugelt resultatiivseimad olid eile ka esindusmeeskonna ridades olevad Kerr Kriisa (26p+5lp+2vl) ja Robin Kivi (25p+4lp+2vl), kellele assisteeris hästi ka Hendrik Eelmäe (13p+6lp+6rs).

Nüüd aga pikka puhkust, või tegelikult pea üldse mingit puhkust, kumbki sats ei saa, sest seeria saatuse otsustab kolmas kohtumine, mis peetakse juba täna õhtul kell 19.00 Tartu Ülikooli spordihoones. Täna on nüüd olulised kaks asja: esiteks, loota, et poiste hea hoog eilse mängu lõpust kestab ka tänase jooksul. Teiseks aga tuleb kindlustada korralik tagala, et kodusaali eelis päriselt ka välja tuleks. Täna tuleb väljakule panna ka kuues mees toetajate näol – siin ei ole valikut!

Niisiis – täna õhtul kell 19.00 tuleb end kindlasti TÜ spordihoonesse sättida ning omadele poistele valjuhäälset toetust avaldada. Tribüün on lahti, sissepääs prii ja näha saab päris kindlasti väga võitluslikku korvpalli. Mida ühelt healt reede õhtult veel tahta?!