BC Tartu teekond meeste Saku esiliigas lõppes veerandfinaalis

Viimasel nädalal mängiti Saku esiliigas veerandfinaale, kus BC Tartu kohtus EMÜ SKga ning pidi mängudega 1-2 Maaülikooli võistkonnale alla vanduma.

Mängud EMÜ SK võistkonnaga olid publikule äärmiselt põnevad vaadata, kus mõlemad võistkonnad suutsid mängida tõusude ja mõõnadega ning paarkümne punktilised eduseisud suudeti ikkagi tasa mängida ja intriigi jätkus lõpuni välja.

I veerandfinaal TÜ spordihoones 29.03 BC Tartu – EMÜ SK 78:80

Mängu alustasime resultatiivselt, võitsime veerandaja 27:14. Teisel veerandajal läks rünnak veidi individuaalseks ja vastased said kiirrünnakutest kergeid korve ning sellega ka enesekindlust juurde. Poolajaks seis 40:37 meile. Kolmas veerandaeg oli nagu teise koopia, kus rünnakul ei suutnud leida häid lahendusi ning vastane nõelas kiirrünnakutega. Enne viimast veerandaega olime jäänud kaotusseisu 54:63. Nagu mitmelgi eelnevas mängus suutsid poisid viimase veerandaja teisel pooles näidata enda tahet ja sisu ning mängida üle kümne punktilisest kaotusseisust ennest mängu tagasi. Saime küll võimaluse mäng viimasel sekundil ka viigistada aga kahjuks mõlemal vabaviskel eksisime. Kaotus numbritega 78:80.

Treener Raido Rebase kommentaar mängu järgselt: „Hea meel on, et poisid pingutasid ja uskusid lõpuni – avanes veel võimalus lisaajale minna aga seekord sedasi. Alumise osakonnast täna rünnakul abi ei tulnud (pos. 4 ja 5 viskasid kokku 4p) ja nagu näha on nii raske mängu võita. Samuti andsime liiga palju neile kordusviskeid, lauavõitlus on meil praegu murekohaks. Seeria kestab aga kahe võiduni ning nagu hooaeg on näidanud, siis midagi kerget need poisid, kellelegi ei anna. Järgmine nädal uus mäng“.

II veerandfinaal EMÜ spordihoones 6.04 EMÜ SK – BC Tartu 72:77

Esimene poolaeg oli esimese mängu koopia. Jällegi suutsime mängu paremini alustada ja võita esimene veerandaeg 18:15. Teisel veerandil aga lagunesime ja vastane sai hulganisti kergeid korve. Poolaeg maaülikoolile 40:31. Kolmandal veerandajal olid mõlemad võistkonnad hädas rünnakul korvide saamisega ning enne viimast veerandaega oli BC Tartu kaotusseisus 48:53. Viimasel veerandajal läks hoogu Kerr Kriisal, kes tabas viiest kolmepunkti üritusest neli ja tõmbas sellega meeskonna käima. Emotsionaalse mängu viimane veerand võideti 29:19 ja mäng 77:72.

Treener Rebane sõnas pärast mängu: „ Päris hullumeelne mäng. Müts maha poiste ees, et nad rasketel momentidel suutsid pea külmana hoida ning edasi võidelda. Viimane veerandaeg saime alguse õnnestumistega väga hea emotsiooni ülesse ning võib vast öelda, et sellepealt see võit täna tuli. Aga homme juba uus mäng, mis otsustab.“

III veerandfinaal TÜ spordihoones 7.04 BC Tartu – EMÜ SK 79:92

Mäng algas koduvõistkonnale edukalt, kui peale viite minutit juhiti 19:11. Sealt aga hakkas maruline EMÜ võistkonna spurt ning veerandaja lõpuks oli koduvõistkond jäänud kaotusseisu 21:29. Teisel veerandajal jätkus maaülikooli võistkonna edukas ründemäng, noored BC Tartu pallurid kaotasid mitmel korral rumalt palli ning ei jõudnud korralikele viskekohtadele. Seis poolajaks BC Tartu poolt vaadatuna 35:53. Nii nagu mitmes varasemaski mängus ei tähenda pea 20 punktine vahe midagi, BC Tartu poisid ei andnud alla ja võitlesid nagu oskasid. Kolmandal veerandajal visatud 32 punkti toel tuldi mängu tagasi ja enne viimast veerandaega oli kaotusenumbrid ainult 67:73. Viimasel veerandajal suutsid EMÜ mängijad aga enda eduseisu hoida koguaeg kümne punkti juures ning BC Tartul tuli sellega vastu võtta mõru kaotus numbritega 79:92.

Treener Raido Rebane võttis kohtume kokku selliselt: „Esimene poolaeg jäime liiga lootma enda kaugvisetele, alguses tabasime ja kõik oli hästi. Edasi aga enam eemalt visked ei kukkunud ja kuna lauavõitlus on meie nõrgaks kohaks olnud kogu hooaeg, siis kordusviskeid me ülemäära palju ei saanud. Vastased said aga lubamatult palju kiirrünnakuid ja sellega ka hea enesekindluse. Samas tuleb poisse kiita, et teisele poolajale tuldi vihaselt panema. Publiku marulise toetuse näol, tulime veel mängu tagasi ja oli paar momenti, kus õnnestumiste korral saanuks ka mängu veel põnevamaks teha. Kahjuks jõud rauges ja vastu tuli võtta kaotus. Au ja kiitus vastasele – edu neile finaalturniiril. Meie hooaeg sai kahjuks läbi – samas häbenema ei pea midagi, olen poistega ülimalt rahul, nii mõnedki ületasid neile pandud ootuseid ja tõestasid, et on meestega mängimiseks juba valmis.“

BC Tartu suurimad tänud kõigile, kes läbi hooaja meeskonda toetanud, olgu siis platsi kõrval häälega või muul moel. Vaid oma kasvandikega esiliiga tasemel arvestatav tulemus saada on kindlasti eriline tunne ning oleme väga tänulikud, et seda meiega jaganud olete.

Ehkki selleks aastaks on hooaeg läbi, ei lõppe korvpall, kuna pea kõik esiliiga poisid on nüüd võistlemas oma vanuseklasside meistrivõistlustel, kus samuti kindlasti poolehoidjad oodatud. Nii U16 kui ka U18 meeskonnad on põhiturniirid lõpetanud esikohal, niiet tuttavaid nägusid saab finaalides näha omajagu.

Peagi kohtume saalis taas!

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud