Salva/TÜ U17 kaotas EYBL’il Marciulionis BA’le

Salva/TÜ 1995.a sündinud noormehed pidasid pühapäeval EYBL avaetapi viimase kohtumise, vastaseks Euroopa noorteliiga eelmise aasta võitja Marciulionise korvpalliakadeemia (Vilnius).

Viimane kohtumine samade meeskondade vahel oli toimunud möödunud hooaja veerandfinaalis, mille tartlased väga kindlalt (66:107) kaotasid.  Selle aasta esimene taaskohtumine oli hoopis teisest puust, mängu esimest poolt kontrollis kindlalt Salva/TÜ, olles pidevalt üle 5-punktilises eduseisus. Alles avapoolaja viimasel minutil jõudis Marciulionis meile kannule, poolajavõit siiski Tartule 29:28.

Vaatamata eduseisule läks Salva/TÜ vaheajale murelikult, kuna teise veerandi viimastel minutitel vigastas jalga meie selle turniiri kindlaim mängumees Keit Türk (Keit valiti ka etapi all-star viisikusse). Vigastus, mille täpne olemus selgub Eesti arstide juures, ei lubanud Tartu põhimängujuhil teisel poolajal võistkonda enam aidata. Kuna meeskonna teisegi tagamängija Risto Häelme tegutsemist pärssis  avapäeval saadud hüppeliigese vigastus, siis ei suutnud Salva/TÜ teisel poolajal Marciulionise järjest kasvava surve vastu enam piisavalt kindlat mängu näidata. Tasapisi kasvatasid leedukad vahet ning kuigi veel 3-4 minutit enne kohtumise lõppu hoidsime lootusi säilitavat vähem kui 10-punktilist vahet, tuli lõpuks vastu võtta 43:60 kaotus.

Salva/TÜ punktid jagunesid järgmiselt: Sten Lillemägi 10 p., Saimon Sutt 8, Keit Türk 7, Sander Kruus 5, Gert Lõhmus 5, Daniel Akkel 4, Risto Häelme 2, Vitold Käkinen 2.

Kokkuvõttes teenis Salva/TÜ Euroopa Noorte Korvpalliliiga  avaetapil viiest mängust kaks võitu. Põhihooaja järgmised turniirid toimuvad jaanuaris Minskis ja veebruaris Moskvas, kummalgi etapil peab võistkond viis mängu. Piisava edu korral liiga järgmistel etappidel ootab aprillis ees superfinaal kaheksale parimale  meeskonnale Göteborgis.