Värske Eesti meister Tartu Salva/Rock sõidab EYBL finaalturniirile korvpallis

TÜ Akadeemilise Spordiklubi kooseisus tegutseva Tartu Salva/Rock’i esimesel võistkonnal (noormehed sündinud 1995.a ja varem) on käes hooaja kulminatsioon. Möödunud nädalavahetusel toimusid koduse hooaja otsustavad mängud ning käesoleva nädala lõpus tõmmatakse Riias joon alla rahvusvahelisele hooajale – 5.-8.maini toimub lõunanaabrite juures Euroopa noorte korvpalliliiga (EYBL) finaalturniir.

Eesti meistrivõistlused lõpetati edukalt – laupäeval alistati poolfinaalis Tiit Soku Korvpallikooli teine võistkond tulemusega 73:59 ning pühapäevases 200 pealtvaataja ees toimunud põnevas finaalis alistati Tartu Salva/Rock’i kolmas võistkond (tegutseb samuti TÜ ASK Rocki Korvpallikoolis) tulemusega 75:65. Nädalavahetuse edu tähendas, et nüüdsest ollakse juba neljakordsed vabariigi meistrid (varasemad tiitlid tulid 2007.a. mini-, 2008.a C-2 ning 2009.a. C-1 vanuseklassides). 2010/2011.a B-klassi Eesti meistriks tulid Keit Türk (finaali parim mängija), Risto Häelme, Daniel Akkel, Sten Lillemägi, Saimon Sutt, Gert Lõhmus, Kaarel Sõrmus, Tamar Taska, Karl Sobak, Marko Naaris, Eerik Parvits ja Steven Kabanen, peatreener Olari Narits ning treener Tarmo Kikerpill. Rohkem infot EMV kohta www.basket.ee

Eesootavale otsustavale euroetapile Riiga sõidetakse vähendatud koosseisus, sest tervislikel põhjustel ei saa Riias kahjuks osaleda eelmise nimekirja kolm viimast mängijat. Finaalturniir Riia Daugavpilsi spordikompleksis toimub võistlussarja põhihooaja kaheksa tugevama meeskonna osalusel. Salva/Rock saavutas põhiturniiril 9 võidu ja 6 kaotusega viienda koha, mis andis finaalturniiri avamänguks (veerandfinaal) vastaseks BA Marciulionise Vilniusest. Edu korral esimeses kohtumises jõutakse otse poolfinaali, kaotuse korral tuleb läbi miinusringi heidelda maksimaalselt kolmanda koha eest. Finaalturniiril osalevad veel BC Donetsk (Ukraina), BC Gloria (Venemaa), BC KFUM Göteborg (Rootsi), SDSJOR nr.56 (Venemaa), BS CSKA (Venemaa) ning BS Riga (Läti).

Nädalavahetusel tõusvas joones mängitud otsustavad Eesti liiga kohtumised lubavad loota võimalusele parandada oma senist parimat tulemust EYBL’is, milleks on kaks aastat tagasi Moskvas saavutatud seitsmes koht (möödunud hooajal jäädi põhiturniiril üheksandaks ning finaalturniirile ei pääsetud). Rohkem infot EYBL kohta www.neybl.lv

Tekst : Peep Akkel