Korralik mängulõpp päästis Rakveres teise poolfinaalmängu

Tartu Ülikool/Rocki meeskond pidas G4S KML poolfinaalseeria teise kohtumise Rakveres sealse Tarva vastu. Suure osa mängust kaotusseisus olnud Rock pööras mängu enda kasuks lõpuminutitel ning võitis kohtumise 91:89. Marek Doronin oli 18 punkti ja üheksa lauapalliga lähedal kaksikduublile.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe hinnangul kulges mäng suuresti Tarva rütmis. „Oli suureskooriline mäng ja jäime eriti esimesel poolajal hätta üks-üks kaitses. Nad olid justkui paremini valmis igas mõttes ja mäng kulges küllaltki Tarva rütmis,“ sõnas Kullamäe. „Meie poolel ei olnud eriti hea mäng just kaitse poolel, rünnakul viskame neile ikka 80-90, aga kaitse ei toimind nii nagu tahtsime. Puudujääke mänguks valmisolekul näitab ka lauavõitlus – tarvasuguse meeskonna vastu peaksime lauas domineerima, aga kaotasime lauavõitluse esimesel poolajal 11ga. Kindlasti on hea, et neljandal veerandajal tulime suure võitlusega mängust välja ja mehed ei murdunud.“

Rakvere Tarvas haaras eduseisu kohe avaminutitest ning kodupubliku rõkatuste saatel said heasse hoogu nii Maris Laksa kui Reimo Tamm. Avaveeradaja kahepunktilise eduseisu suurendas Tarvas poolajaks kümnele punktile ning pikale pausile läksid meeskonnad Tarva 50:40 eduseisus.

Teise poolaja avaminutid kuulusid aga Rockile – kiiresti vähendati vahe olematuks ning pärast Silver Leppiku kaugviset oli veerandaja keskel seis viigiline 56:56. Tarvas aga vastast omalt poolt 10:2 spurdiga, milles peasüüdlane oli Maris Laksa oma kahe kaugviskega ning vahe oli taas kahekohaline.

Viimasel neljandikul suutsid tartlased oma mängu enam peale suruda ning et rakverelased olid vigadega hädas, siis said Rocki mehed läbimurretest punkte juurde. Kui mängida jäi neli minutit oli Rock vähendanud kaotusseisu viiele punktile ning Dimsa kaks vabaviset, korv Valmo Kriisalt ning veelkord korv Dimsalt viisid Rocki lõpuks ette 81:80. Kui mängida jäi pisut üle minuti tabas kaugviske Justin Ingram, mis vahe viiele punktile viis, ent kohe järgmisel rünnakul tabas kolmese Raley-Ross ja vahe oli taas kaks punkti. Viimase minuti vabaviske ja taktikamängus suutis Rock eduseisu hoida ja võttis seeria teise võidu võõrsil tulemusega 91:89.

Vahetusest sekkunud Marek Doronin tõi 27 mänguminutiga 18 punkti ja võttis maha üheksa lauapalli. Kolm kaugviset tabanud Justin Ingrami arvele jäi 15 punkti ja kolm korvisöötu. Rain Veideman ja Egidijus Dimsa kogusid võrdselt 13 punkti, Veidemanile ka kaheksa lauapalli.

Tarva särgis kogusid võrdselt 22 punkti nii Reimo Tamm kui Maris Laksa. Brandis Raley-Ross viskas 19 punkti ja võttis üheksa lauapalli. Kaido Saksa arvele jäi 13 punkti. Tarvas võitis lauavõitluse 40:35 ning võttis seejuures 16 ründelauapalli.

Kolme võiduni peetava seeria kolmas mäng on Tartus neljapäeval, 2. mail algusega kell 19.00. Et Rock juhib seeriat 2:0, siis on võimalus kodusaalis endale ka finaalikoht tagada.