Kodusaalis alistati kindlalt Rapla

Tartu Ülikool/Rock jätkab laitmatuid esitusi koduses G4S meistriliigas ning kodusaalis alistati korraliku teise poolaja toel TYCO Rapla 92:68. Vallo Allingu kogus Rocki parimana 16 punkti ja seitse lauapalli.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul suudeti teisel poolajal end kokku võtta. „Raske mäng oli. Eks kõigil oli meeles veel pühapäevane mäng ja teatud hetkedel oli kontsentreeritus kehva, aga teisel poolajal võtsid kõik korralikult kokku ja lõpp oli rahulik,“ võttis Kullamäe mängu kokku. „Joosepile tehakse homme põlve süstid ja tahtsin talle täna anda rahu ja Marek tuli alles välja antibiootikumikuurist ja nägin ka võimalust talle vaba päev anda.“

TÜ/Rock haaras kohtumise juhtohjad enda kätte avaminutitest peale ja kiire algspurdiga juhiti veerandaja keskel kohtumist 14:6 ning kui neljandiku lõpuni jäi paar minutit juhiti 23:9. Teisel veerandajal aga sattus taaskord Rocki mängumootorisse liiva ning rünnakuhoog kadus ja kaitses eksiti ka lubamatult palju. Vaikselt aga kindlalt hakkas Rapla vahet vähendama ning kaks minutit enne poolajapausi jõuti punkti kaugusele seisul 36:35 Rockile. Poolaja võitis kodumeeskond siiski 39:35.

Erinevalt pühapäevasest mängust tuli Rock aga mõttepausilt tagasi hoopis sisukamalt. Veerandaja keskel tehtud 13:2 spurt viis vahe taas kahekohaliseks ning enam Raplat mängu ei lastud. Ka vahetusest sekkunud mehed ei lasknud rünnakutempol raugeda ja nii juhiti enne viimast neljandikku 66:48. Viimasel neljandikul olid heas hoos Tanel Kurbas ja Timo Eichfuss ning nende vedamisel püsis vahe paarikümne punkti ringis. Mängu lõppskooriks kirjutati Rocki 92:68 võit.

17 mänguminutiga kogus vanameister Vallo Allingu Rocki parimana 16 punkti ja seitse lauapalli. Tanel Kurbase arvele kanti 13 ning Silver Leppikule 11 punkti ja neli korvisöötu.

Kolm kaugviset tabanud Rait-Riivo Laane oli TYCO Rapla parim 17 punktiga. Andre Pärn viskas 16 punkti ja võttis viis lauapalli.

TÜ/Rockil on nüüd turniiritabelis kirjas 26 võitu ja ei ühtegi kaotust ning sellega sammutakse kindlalt põhiturniiri võidu poole. Palju selgemaks saab tabeli esimene ots pärast märtsi lõpus toimuvaid võõrsil kohtumisi Tarvaga ning Kalev/Cramoga.

TÜ/Rocki mängudesse tuleb taas sisse väike paus ning justnimelt Kalev/Cramoga peetaksegi järgmine mäng ja seda Tallinna Saku Suurhallis 27. märtsil algusega kell 19.00