Kodumängude külastuse küsitluse tulemustest – pikemalt

Novembri viimasel paaril nädalal said kõik soovijad vastata meie lühikesele küsitlusele, milles soovisime lähemalt kuulda oma sõprade kodumängukogemuste kohta. Oleme nüüdseks uuringule joone alla tõmmanud ning omad järeldused teinud ning selgitame nüüd ka teile, miks ja mis. Kõigil küsitluses osalejatel tasub minna kontrollima oma e-maili, kuna teadupärast loosisime teie vahel ka nii mõnegi auhinna välja.

Meile valmistab heameelt, et suur osa vastanutest näeb kodumängude saalist jälgimise eeliseid, tunnetab seda atmosfääri, ja meie püüded mängukogemuse põnevamaks muutmise suunas ei ole asjatud olnud. Nii publikumängud kui ka erinevat sorti etteasted jätkuvad edaspidigi ning iga päev püüame leida viise, kuidas saadud elamust veelgi paremaks muuta.

kysitlus

Suurim põhjus saalist eemale jäämiseks, ajaline mittesobivus, on mõistagi hea. Paraku on klubide, sh ka meie, võimalused kodumängude ajastuse sättimiseks küllalt piiratud, kuna algusajad on reeglina liigade poolt üsna kindlalt paigas ning nende muutmine ei ole tavaolukorras klubidele võimalik. Mängupäevad on samuti üldjoontes kõigis liigades tavaks saanud ning nendes tehakse muudatusi vaid äärmise vajaduse korral. Meie lugupidamine kuulub siinkohal liigade juhtidele, kelle ülesanne kõigile klubidele nii ajaliselt kui saalide kättesaadavuse poolest sobiv graafik kokku panna ei ole lihtne.

Omajagu tuli juttu ka piletihindadest ja me mõistame teie märkusi. Kaalume oma pika perspektiivi võimalused selles vallas läbi ning kindlasti võib uuest aastast oodata mõningaid muudatusi, iseäranis koduse liiga madalama asetusega meeskondade mängude puhul. Täna oleme teinud parandused selle aasta viimase kodumängu, laupäevase TLÜ/Kalevi kohtumise, piletihindadesse, mis loodetavasti teevad saali tulemise kõigile huvilistele taskukohasemaks. Uue hinnaga pileteid saab, nagu ikka, soetada Piletilevist.

Veidi on tekitanud küsimusi ka Piletilevi internetipoes 6. juunist kehtima hakanud 50-sendine teenustasu. Siinkohal peab tõdema, et meil antud küsimuses sõnaõigust ei ole ja tegu on Piletilevi ärilise otsusega, mille kohta meiegi eraldi teavitust ei saanud. Mõistame teie frustratsiooni täielikult ja loodame, et antud teenustasu kedagi päris mängult eemale siiski ei jäta. Viimasena tõstatati korduvalt piletihindade tudengisõbralikumaks muutmist ning ka see on kindlasti faktor, millele edaspidi senisest enam mõtleme. Kõigile Tartu Ülikooli tudengitele saame aga juba praegu sõbraliku vihjena öelda, et Tartu Ülikooli Spordiesindusel on lisaks lõbusatele üritustele pakkuda ka väike soodustus kodumängudele. Uuri neilt lisa!

Meie klubis oleme veendunud, et iga korvpallimäng on huvitav ja kahte täpselt samasugust olemas ei ole. Me panustame võrdse pealehakkamisega kõikidesse kodusaali mängudesse nii platsil kui platsi ümber ning ehkki teame oma tugevusi, peame üheks neist ka arusaama, et liigne enesekindlus võib tihtipeale kätte maksta. Seetõttu ei lähe me kunagi ühelegi mängule tulemuses juba eos kindel olles – tänavuselgi hooajal on korvpallipublik mõnda sellest saadud valusat kogemust pealt näinud.

Põhjusi, miks saalis oma meeskonda kõigil mängudel toetada, on loomulikult mitmeid, ja saame täiesti aru ka neist inimestest, keda iga kord saali ei tõmba. Sellegipoolest oleme aga seda meelt, et igavaid korvpallimänge ei ole. Vähem võitluslikes kohtumistes saavad väärt kogemusi meie nooremad mehed ning pakuvad efektset korvpalli mitmed vanemad. Meeskond saab harjutada kokkumängu ja lihvida mänguolukorras seda, mida treeningul omandatakse. Uhket pealtpanekut võib loomulikult ka kodus kordusest vaadata, kuid näha seda oma silmaga saalis? Kahtlemata teine kogemus.

Lõpetuseks räägiksime ka meie kodusaali üldistest omadustest. Ühelegi toetajale, olgu tegu nüüd meeskonna leidnu või juba mitmenda põlvkonna fänniga, ei tule ilmselt üllatusena, et meie saal ei ole kõige uuem ega hiilga ka ruumikuse poolest. Mängu ajal on kahe tribüüni vahel liikumine keeruline, koht võib olla veidi kitsas ning puupink istumise all kõva. Saame suurima heameelega öelda, et kibe töö uue saali projekteerimiseks TÜ spordihoone juurde on juba veidi aega käinud ning kopa maasse löömine ei ole enam mägede taga. Hetkel ei julge konkreetseid ajalisi lubadusi igaks juhuks veel anda, kuid on kindel, et uus ja kaasaegne saal on Tartu korvpalli tulevikus täiesti olemas. Seni suhtume meid kaua majutanud II pallisaali nostalgiaga ning püüame kõigi tema veidrustega koos toime tulla.

Suur aitäh kõigile, kes mõne minutiga oma päevast kodumängude paremaks muutmisesse panustasid. Oleme nii meeskonna kui ka klubi tasandil teie kõigi toetuse eest ääretult tänulikud ning anname omalt poolt kõik, et ka edaspidi saaks igaüks uhkusega öelda – minul on #samavaim.