Kindel lisaaeg viis BBL poolfinaali

Tartu Ülikool/Rock pidas Liepajas Balti liiga veerandfinaali korduskohtumise sealse Triobeti meeskonnaga. Kahe mängu kokkuvõttes oli vaja lisaaega, mille jooksul TÜ/Rock suutis tagasi mängida kodumängust kaasa võetud 10punktilise edu ja 71:71 viigiga lõppenud kohtumine viis tartlased kindlalt poolfinaali. Tanel Sokk tõi meeskonna parimana 18 punkti.

Avaveerandajal lootis TÜ/Rock palju kaugvisetele, mis aga mööda kippusid minema. Siiski hoidis mängu tasavägisena Janar Taltsi tegutsemine, tänu millele veerandaja lõpuks oli tablool 13:13 viik. Teisel veerandajal läks järjest paremasse hoogu Liepaja põhiskoorija Mareks Jurevicius, kes Tartus peetud mängus hoiti vaid ühe punkti peal. Valmo Kriisa kolmene vähendas vahe kolmepunktiliseks minut enne poolaja lõppu, aga Janis Antropsi kaugvise viis Liepaja poolajaks 34:28 ette.

Kui esimesel poolajal pidas tartlaste kaitse päris hästi, siis kolmandal mänguperioodil lasti Liepaja kümnekonna punktiga ette ja mida minut edasi, seda enam käis punktilugemine kahe koondarvestuses. Veerandaja lõpuks oli TÜ/Rock jäänud 14 punktiga maha, mis tähendas, et kahe mängu kokkuvõttes oli seis -4.

Neljanda veerandaja alguses venis vahe veelgi, aga Valmo Kriisa ja Augustas Peciukeviciuse kahepeale tehtud 8:3 spurt tõi TÜ/Rocki taas löögiulatusse. Noor leedukas kujunes neljanda veerandaja võtmemängijaks ja tema kaugvise 45 sekundit enne lõppu tõi TÜ/Rocki kaheksa punkti kaugusele, mis kokkuvõttes tähendas kahepunktilist edu. Minutilise mõttepausiga joonistas Liepaja aga väga ilusa rünnaku ja Edgars Zielionis lõpetas normaalaja pealtpanekuga ja seisul 70:60.

Lisaajal jäi aga võõrustajatel jõudu selgelt väheks. Kuna lätlaste skoorimine oli valdavalt avaviisiku õlul ning lisaajaks nad kas enam ei jõudnud või olid vigadega väljas, siis suutis TÜ/ viit minutit täielikult domineerida ja võitis selle 11:1. Viigilise 71:71 mänguga sammusid tartlased kindlalt 130:120 koondvõiduga poolfinaali, mille vastane selgub homme pärast Tampere Pyrintö ja Ventspilsi omavahelist kordusmängu.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe sõnul mängiti oodatult raske seeria, aga mängujuhid vedasid täna meeskonna välja.

Nagu ma enne mänge arvasin – tuli raske seeria. Liepaja on sitke meeskond ja esimeses mängus välja võideldud kümme punkti pole mingi väga turvaline edu. Tänane mäng oli sama närviline kui esimene. Kaitses jääb miinuspoolele Jureviciuse katmine – teda ei suutnud pidurdada, teistega saime enamvähem hakkama. Rünnakule jagus närvilisust ja möödaviskeid, eriti alguses. Normaalaja lõpus panid vastased meie õnneks lõpus mööda ja lisaaja alguses saime kohe paremini minema. Siis hakkasid juba nemad kiirustama ja eksima. Täna tahaks aga eriti kiita Tanel Sokku ja Augustas Peciukeviciust, kes mängisid palju minutiteid, tegid hea mängu ja vedasid meeskonda.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Poolfinaalikohaga sai Kullamäe sõnul natuke pinget maha. „Playoffi mänge teeb pisut raskemaks ka ainsa Eesti klubi koorem, aga nüüd sai pinget vähe maha, sest garanteerisime veel neli Balti liiga mängu. Järgmine eesmärk on kindlasti BBL finaal, ükskõik kumb teisest paarist vastu tuleb,“ sõnas Kullamäe.

Ligi 37 minutit mänginud Tanel Sokk lõpetas 18 punkti ja kahe lauapalliga. Kolm kaugviset tabanud Augustas Peciukevicius viskas 14 punkti ja võttis kuus lauapalli. Janar Taltsi arvele jäi 11 punkti ja viis lauapalli.

Üleplatsimees oli aga Liepaja tagamees Mareks Jurevicius 24 punkti ja seitsme lauapalliga. Lauris Blaus lisas 14 punkti ja üheksa lauapalli. Dwayne Johnson viskas 11 ja Edgars Zelionis 10 punkti.

TÜ/Rock ootab nüüd omale poolfinaalivastast ja arvatavasti tehakse seeriaga algust järgmisel nädalal. Kindlasti peab aga TÜ/Rock kodumängu laupäeval, 21. märtsil kui Alexela KML põhiturniiri viimases kodumängus võetakse vastu Valga/Maks ja Moorits.