Hooaeg lõpetati hõbemedalitega

Tartu Ülikool/Rock jäi G4S korvpalli meistriliigas finaalseeria neljandas kohtumises alla Kalev/Cramole ning seega lõppes seeria 4:0 võitudega Kalev/Cramole. Rocki neljandas, 69:81 skooriga lõppenud kaotusmängus oli meeskonna parim 19 punkti visanud Rain Veideman.

TÜ/Rock peatreeneri Gert Kullamäe sõnul sai maksma suurem enesekindlus. „See teise finaalmängu lõpuvise sai ilmselt ikkagi saatuslikuks ja mõjus neile paremini kui meile. Meil olid küll kodumängud, aga oleme sel hooajal nähvakaid saanud varemgi ja sellest viskest alates dikteeris seeriat Kalev/Cramo ja õnnitlused neile, sest nad on selle ära teeninud,“ sõnas Kullamäe. „Meil oli sel hooajal mingil hetkel heade mängude puudus ja see mõjus enesekindlusele kõvasti. Mängisime kohad ilusasti välja, aga panime mööda ja see jäi puhtalt enesekindluse taha.“

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud täismaja publikut lootis näha, kuidas Rock võtab seerias vähemalt ühe võidu, ent paraku tegutses pealinna meeskond nii kindlalt, et mängu võidu osas suurt pinget ei tekkinud. Kohtumist hästi alustanud Rock jäi ligi üheteistpunktilisse kaotusseisu juba avaveerandajal ning poolajaks suurenes vahe veel nelja punkti võrra ja seisuks märgiti 32:47.

Võrdse kolmanda veerandaja järel üritas Rock küll mängu tagasi saada, aga Kalev/Cramo mängijad leidsid igale katsele kohe vastulahenduse ja sisse kukkusid ka rasked visked. Nii oli hoolimata Rain Veidemani viimase veerandaja vägitegudest selge, et Kalev/Cramo saab pärast mängu lõppu võidukarika pea kohale tõsta. Nii ka läks ja kolmandat korda järjest Eesti meistriks tulnud Kalev/Cramo võitis kohtumise 81:69.

Kui enne mängu oli Rain Veidemani osalemine kahtluse all, siis mängu käik näitas, et ta oli igati valmis – 30 minutiga viskas ta 19 punkti ja tegi kolm vaheltlõiget. Justin Ingrami arvele jäi 15 punkti ning viis vaheltlõiget. Pingilt hästi sekkunud Ivan Nelyubov kogus 12 punkti ja üheksa lauapalli.

Kalev/Cramo eest kogus Frank Elegar kaksikduubli 15 punkti ja 12 lauapalliga. Ty Abbott lisas 16 punkti ning Armands Skele 13 ja Gary Wilkinson 11 silma. Finaalseeria parimaks tunnistati Kalev/Cramo mängujuht Tanel Sokk.