Hea häälestus ja viskepäev tõid Rapla üle kindla võidu

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond ei jätnud poolfinaalseeria esimeses kohtumises Piimameister Otto/Raplale just palju võimalusi. Kiire algedu, suurepärane viskepäev ja hea mänguks keskendumine kajastusid mänguskooris ja pärast 52:26 võidetud poolaega alistati Rapla meeskond lõpuks 108:70. Viis kaugviset tabanud Tanel Kurbaselt meeskonna parimana 24 punkti.

Kui kodumeeskond üle tuhandepealise publiku ees tabab esimese kolme mänguminutiga viiest kaugviskest viis ning esimese möödaviske teeb alles kaheksandal mänguminutil, siis on ükskõik millisel vastasel väga raske mängu tagasi tulla. Silver Leppiku kaugvise tegi esimese veerandaja lõpus seisuks 30:7 ja sellega oli suures plaanis ka mäng tehtud. Kuigi piimameistrid on näidanud, et nende vastu võib kiire algedu olla kahe teraga mõõk, siis seekord nii ei läinud ja enam kui paarikümnepunktiline vahe püsis kindlalt kuni lõpuni. Teisel veerandajal sai ka Rapla oma mängu paremini käima, kuid löögiulatusse nad ei jõudnud. Poolaeg Tartu Ülikoolile 52:26.

Samas rütmis jätkus ka teisel poolajal. Suurepärasel viskepäeval (kolmeseid 16/26, 62% ja kahesed 20/34, 59%) ei lasknud tartlased kontsentratsioonil langeda ning võtsid mängu lõpuks kindla 108:70 võidu.

Käe said valgeks kõik mängijad peale vanameister Valmo Kriisa, kes andis küll kolm korvisöötu. Enim kogunes punkte viis kaugviset tabanud Tanel Kurbase arvele. Kristo Saage viskas 18 punkti ja kogus üheksa lauapalli. Bill Amise arvele jäi 17, Sten Sokule ja Timo Eichfussile võrdselt 12 ja Silver Leppikule 11 punkti. Sten Sokk oli meeskonna lahkeim mees kaheksa korvisööduga.

Ainsana kogus Rapla meestest kahekohalise punktisumma Janar Soo lõpetades mängu 22 punkti peal.

Tartu Ülikooli peatreeneri Gert Kullamäe sõnul hakkas kõik peale meeste heast valmisolekust. „Super suhtumine mängijate poolt. Sellised mängud hakkavad pühendumisest ja kontsentreeritusest ja täna oli hea olla treenerina pingi peal. Teadsime, kuidas kaitses mängida ja hea viskepäev andis kindlustunde,“ sõnas Kullamäe pärast mängu. „Playoffis pole aga tähtis paljuga võidad, oluline on võit kirja saada ja järgmine mäng hakkab ikka nullist. Aga kui ka kolmapäeval näitavad mehed samasugust suhtumist, siis on meil väga hea võimalus ka võõrsil mäng ära võita.“

Poolfinaalide teises kohtumises pannakse pall mängu kolmapäeval, 25. aprillil kell 20.00 Rapla Sadolini Spordihoones. Mängule läheb ka fännibuss, mille info leiab meie kodulehelt. Poolfinaalseeria mängitakse kolme võiduni.

Numbrite võrdlus (TÜ vs Rapla)
Veerandajad – 30:7, 22:19, 27:26, 29:18 – 108:70
Visketabavus – 60% vs 42%
1P – 20/26 (77%) vs 12/16 (75%)