Finaalikoht kindlustati 31-punktilise võiduga

G4S korvpalli meistriliigas selgus teine finalist kui Tartu Ülikool/Rock alistas poolfinaalseerias kolmandat korda Rakvere Tarva. Viimane poolfinaalkohtumine lõppes skooriga 94:63 ning Rocki parim oli viis kaugviset tabanud Kristo Saage 18 punktiga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäele valmistas heameelt, et kaitses suudeti hoida 60 punkti peal. „Hea meel, et lõpuks saime nad kaitses hoida 60 peal ja et pikad tegid Laksaga hea töö,“ sõnas Kullamäe mängujärgselt. „Kerkis küll teine mees esile, aga oma ülesande me täitsime – kõik said palju mänguaeg ja see peaks mehi valmistama finaalseeriaks korralikult ette.“

Rakvere Tarva ülesanne poolfinaalidesse põnevust tuua oli seda raskem, et mängu jälgisid tänavariietes meeskonna kaks mootorit Reimo Tamm ning Juris Umbrasko. Mõlema mängumehe puudumise tingisid pisivigastused.

Kuigi Rock sai avaminutitel hea hooga minema, püsis Tarvas visalt kannul ning esimese veerandaja lõpuks oli vahe vaid kahepunktiline seisul 20:18. Kolmanda veerandaja viskekontsert aga ei jätnud Tarvale mingeid võimalusi ning 24:13 võidetud poolaja järel juhtisid tartlased 44:31.

Kolmandal veerandajal võttis Tarva mängu enda peale Kaido Saks ning Brandis Raley-Ross ning nende meeste vedamisel püsis Tarvas 15-16 punkti peal. Rockil püsisid aga kõik väljakule tulnud mängijad ühtses rütmis ja tõhus kaitsetöö tõi ka mõned ilusad pealtpanekud kiirrünnakute lõpetuseks. Mängu lõpuks kirjutas Rock kolmanda poolfinaali lõpptulemuseks 94:63 ning kindlustas sellega koha finaalis Tallinna BC Kalev/Cramo vastu.

Rockil said käe valgeks kõik 12 platsil käinud meest. Enim kogunes punkte viis kaugviset tabanud Kristo Saagele, kes lõpetas 18 punkti ja kolme korvisööduga. Võrdselt 12 punkti viskasid Egidijus Dimsa ja Marek Doronin, meeskonna kapten Doronin kogus ka veel 10 lauapalli ning oli sellega üleplatsimees.

Tarva eest viskas aga kõige enam punkte nende ameeriklasest tagamängija Brandis Raley-Ross, kelle kontosse kogunes 26 punkti ja seitse lauapalli. Anthony Stewart viskas 17 punkti ja võttis seitse lauapalli. Tarva senine suurim viskekahur Maris Laksa jäi vaid kolme punkti peale.

TÜ/Rock jätkab nüüd finaalseeriaga Tallinna BC Kalev/Cramo vastu. Finaalide esimesed kaks kohtumist on Tallinnas 9. ja 11. mail. Nelja võiduni peetava seeria kolmas ja neljas mäng on Tartus 15. ja 17. mail.