Finaalide esimeses mängus tuli Kalev/Cramole alla vanduda

G4S korvpalli meistriliigas tehti algust finaalseeriaga ning Tallinnas peetud esimeses kohtumises tuli Tartu Ülikool/Rockil tunnistada võitlusliku mängu järel Tallinna BC Kalev/Cramo paremust seisuga 83:69 TÜ/Rocki parim oli Justin Ingram 26 punkti ja nelja korvisööduga.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe nägi kaotuse põhjuseid teises veerandajas. „Esimene poolaeg oli nende kontrolli all ja sealt said enesekindluse kätte. Meil tekkis oli palju ebakõla kaitses – nad said lihtsaid korve ja selle pealt sisuliselt hoida edu lõpuni,“ sõnas Kullamäe. „Neljandal veerandajal saime küll päris lähedale, aga mõned nende ründelauad nullisid meie võimalused taas ja täna oli Kalev/Cramo meist parem.“

Saku Suurhallis peetud kohtumist alustas TÜ/Rock väga hästi – esimesel veerandajal saadi palju ründelauapalle ning neist kergeid korve. Justin Ingram kogus avaveerandajaga 12 punkti ning tema pingile võtmine minut enne veerandaja lõppu muutis tartlaste rünnaku ümmarguseks ning veerandaeg lõppes Cramo 24:20 eduseisus. Teisel veerandajal tabas aga tartlasi punktipõud ning samas said võõrustajad oma mängu korralikult käima ja poolajaks oli Kalev/Cramo eduseis suurenenud 44:30 peale ja paljuski oli selle peasüüdlaseks Armands Skele, kes vahetusest väga hästi mängu sekkus.

Pärast poolaja mõttepausi suutis Rock teha oma mängu korrektuure ning Vallo Allingu kiired punktid vähendasid vahe kümnekonnale punktile. Pärast seda kui Allingu sai neljanda vea, tuli vahetusest mängu Ivan Nelyubov ning tegi seda väga edukalt – tema tabamused just korvi alt näitasid, et Kalevi kaksiktornid ei ole nii ohtlikud ühtigi. Siiski piisas sellest ainult niipalju, et vahe suuremaks ei läheks, sest väljakuperemehed tabasid nii kaugelt kui keskpositsiooniviskeid väga hästi ning kolmas veerandaeg lõppes 63:53 Kalev/Cramole.

Viimasel neljandikul rikkus pealinlaste mängurütmi Skele ebasportlik viga ning sellest sai Rock innustust ja Marek Doronin ning Nelyubovi korvidest vähendati vahe viiele punktile. Kaks minutit enne lõppu oli Rain Veidemanil võimalus kaugviskega vahe kahele punktile vähendada, ent see läks mööda ja teisel pool väljakut tegi Vallo Allingu oma viienda vea Bamba Falli vastu, kelle vabavisetest sai algust 6:0 spurt, mis Rocki ka murdis ja lõpuminutite vabaviskevõistluses vormistati esimese finaalmängu lõppskooriks 83:69 võit Kalev/Cramole.

TÜ/Rocki resultatiivseimaks oli Justin Ingram 26 punkti ja nelja korvisööduga. Vallo Allingu arvele jäi 12 punkti.

Kalev/Cramol kogusid kahekohalise punktisumma kuus meest. Suure osa punktidest avapoolajal visanud Armands Skele lõpetas mängu 19 punkti ja seitsme lauapalliga. Bamba Fall kogus 18 punkti ja kuus lauapalli ning tema takistamisel tehti 13 viga. 11 punkti peale jäid Gary Wilkinson ja Gert Dorbek ning võrdselt 10 punkti tõid oma meeskonnale Tanel Sokk ja Tyshawn Abbott.

Finaalseeria jätkub teise mänguga laupäeval, 11. mail. Saku Suurhallis pannakse pall mängu kell 17.00 ja mängust teeb teleülekande TV3 ja internetiülekande Delfi TV.