Eurosarja alustati valusa koduse kaotusega Ventspilsile

Tartu Ülikool/Rockil oli hea võimalus alustada Eurochallenge sarja võidukalt ning Ventspilsiga kohtumise esimese poolaja järel näitasid selles suunas kõik märgid. Siiski suutsid lõunanaabrid mängu tagasi tulla ning mängu lõpuks võttis Ventspils võidu numbritega 66:65. Kolm kaugviset tabanud Joosep Toome oli TÜ/Rocki parim 16 punktiga.

Korraliku publikuhuviga mängu esimene poolaeg kulges väljakuperemeeste taktikepi all. Juba avaveerandajaga tehti sisse kümne punktiline vahe ning poolajaks oli seis 39:23 ning hooaja esimese euromängu võidupunktid juba paistsid.

Riietusruumist tulid aga Ventspilsi mängijad tagasi hoopis parema mänguplaaniga ning et TÜ/Rockil oli kasutada vaid üks mängujuht Vincent Simpson, siis hakati teda tihedamini katma. Tasapisi tuli Ventspils järgi ja seda eriti hetkedel, kus Simpson pingil hädavajalikke puhkuseminuteid sai ning tema asemel pidi mängujuhi kohuseid täitma Gert Dorbek. Neljanda veerandaja keskel oli Ventspils vahe tagasi teinud ja mindi esmakordselt kohtumist juhtima. Korralikku võiduvarianti TÜ/Rockil enam ei tekkinudki, sest mängu initsiatiiv oli käest antud ja vastased oma enesekindluse leidnu. Nii tegigi Janar Taltsi viimase sekundi kolmene lõppseisu küll ilusamaks, ent esimene eurokaotus tuli vastu võtta numbritega 65:66.

Esimesel poolajal suurepärast viskekindlust näidanud Joosep Toome oli TÜ/Rocki parim 16 punktiga. Vinny Simpson lisas 13 punkti ja viis lauapalli. Uros Lukovic oli lähedal kaksikduublile visates 12 punkti ja võttes kaheksa lauapalli. Janar Taltsi arvele jäi 11 punkti.

Ventspilsi resultatiivseim oli Ronalds Zakis 19 punkt ja üheksa lauapalliga. Otsustavatel hetkedel tabasid hästi Sandis Valters ning Janis Timma ja lõpetasid vastavalt 16 ja 15 punktiga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul sai otsustavaks just see, et teisel poolajal hakati ainsat mängujuhti kõvasti suruma. „Nad hakkasid teisel poolajal Vinnyt rohkem suruma ja eks nad nägid ka, et meil teist mängujuhti pole ja see halvas me mängu rünnakul tõsiselt. Gert Dorbek asendas teda küll vahepeal, aga ta on just ka vigastusest tulnud ja vale positsiooni peal surve all mängida pole lihtne. Sellega aeti me rünnakurütm segamini ja lõpus tulid väsimuse pealt eksimused. Mingil hetkel hakkas pall kaootiliselt liikuma ja see oli selle mängu võti.“

Ääremängija Janar Taltsi sõnul on punktiline kaotus väga valus. „Võime küll mõelda, et lõpus on korvide vahe, aga selline punktiline kaotus on väga valus, eriti kui juhid poolajal. Nad ajasid teisel poolajal kolmeseid kotti ning Timma ja Valters tegid meile palju pahandust. Lõpus läks kiirustamiseks ja mängu päästa meil ei õnnestunud. Esimest korda sel hooajal oli Tartus hea atmosfäär ja palju rahvast saalis kaasa elamas, aga näed ei suutnud selle pealt lõppu ära hoida.“

TÜ/Rockil on järgmine mäng laupäeval, 9. novembril kui kohtutakse esimest korda sel hooajal Tallinna BC Kalev/Cramoga. Pall pannakse mängu TÜ spordihoones kell 17.00. Järgmise euromängu peab TÜ/Rock Austrias sealse Vienna Zepteri vastu teisipäeval, 12. novembril.