Balti liigas jätkatakse võidulainel – Jelgava alistati 85:66

Sel hooajal esimese Balti liiga kodumängu pidanud Tartu Ülikool/Rock jätkab võidulainel – neljandas kohtumises alistati lätlaste Jelgava 85:66. Enim mänguaega saanud Tanel Kurbas kogus 20 punkt, Egidijus Dimsa tegi 14 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli.

Statistikaarvuti viperuse tõttu ajakavast pisut maha jäänud mängu kontrollis kodumeeskond algusest lõpuni. Suure osa esimesest veerandajas tasavägisena püsinud mängus sai TÜ/Rock minema avaveerandaja viimastel minutitel kui tehti 11:0 spurt ja veerandaja lõpuks vahe kümnele venitati. Visketabavusega hädas olnud külalismeeskond oma mängu esimesel poolajal eriti leidnudki ja peagi oli vahe üle 20 punkti. Poolajale läksid meeskonnad seisul 48:30 TÜ/Rockile.

Pikalt pausilt tagasi tulles olid lätlased oma konspektid paremini läbi töötanud, sest kolmandal veerandajal suudeti kaotusseisu vähendada. Veerandaja keskel seisul 55:45 teenis Kristaps Kanbergs aga pärast Valmo Kriisa korvi tehnilise vea ja sülle kukkunud kaks vabaviset realiseeris Kriisa edukalt. Seejärel õnnestunud rünnakulahendus veel Vallo Allingult ja vahe oli taas turvalisem. Sealt peale lätlased enam ohtlikuks ei muutunud ja mängu lõpus sai peatreener Gert Kullamäe juba mänguaega anda ka noorematele mängijatele. Kohtumise lõppskoor 85:66 ja TÜ/Rockile tabelisse neljas võit.

32 mänguminutiga tegi enim skoori Tanel Kurbas lõpetades mängu 20 punktiga. Egidijus Dimsa arvele kanti kaksikduublit tähistavad 14 punkti ja 11 lauapalli. Kristo Saage ja Vallo Allingu viskasid võrdselt 10 punkti. Mängujuhid Justin Ingram ja Valmo Kriisa särasid vastavalt seitsme ja nelja korvisööduga.

Kaheksa mehega mänginud Jelgava ridades kogusid viis meest kahekohalise punktisumma. Võistkonna seni resultatiivseim mängija Sandis Silavs lõpetas tänagi parimana 14 punktiga. Kristaps Kanbergs, Arturs Duselis ja ameeriklane Aaron Brackett kogusid võrdselt 12 punkti ja Andris Justovics lõpetas mängu 11 punktiga.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe pidas mängupildist olulisemaks võidupunkte. „Kuna me neid sel hooajal korra oleme suurelt võitnud, siis tänane oli kohustuslik võit. Küll jah mitte kõige ilusama mänguga kummaltki poolt, aga võidu järele tulime ja selle ka saime,“ sõnas Kullamäe mängujärgselt.

TÜ/Rockile oli see neljas võit Balti liigas ja sellega ollakse oma alagrupi liidrid. Järgmine BBLi mäng on 29. oktoobril kui külla sõidetakse Panevezyse Lietkabelisele. Enne seda mängitakse aga G4S KML mänge. Pühapäeva õhtul sõidetakse Pärnusse, kolmapäeval kell 19.00 võetakse kodus vastu Tallinna Kalev ja järgmise nädala oodatuim mäng on kodune G4S KML kohtumine Tallinna Kalev/Cramoga reedel kell 19.00.

TÜ/Rock vs Jelgava – 85:66
Veerandajad – 26:16, 22:14, 15:17, 22:19