Balti liiga lõppes võiduga, aga mitte piisavalt suurega

Tartu Ülikool/Rockil oli täna kodusaalis võimalus tagada Balti liiga poolfinaalkoht vähemalt 15-punktilise võiduga Riia Barons kvartalsi üle. Normaalaeg lõppes sama (14-punktilise) vahega, mis Riiaski ja nii mängiti lisaaeg, mille tartlased kaotasid. Tänasest mängust küll 100:89 võit, ent BBLi poolfinaali see edasi ei viinud. Rain Veideman oli Rocki parim 28 punktiga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul valmistas tulemus suure pettumuse nii talle kui kogu meeskonnale. „Esimesel poolajal toimisid kõik asjad, mis meil toimima peavad ja see, et kolmas veerandega 10:27 läks, on minu jaoks täielik šokk. Asjad, mis me veel poolajal leppisime kokku ja vaatasime läbi, olid kolmandal veerandajal kui ära pühitud. Mängisime täpselt nii nagu me esimeses mängus Riias. Lõpp oli närvide mäng ja loto ja loto ja selle jackpoti nad võitsid,“ analüüsis Kullamäe kohtumist. „Fakt on see, et see on Balti liigas jäi meil eesmärk täitmata ja see on pettumus nii mulle meeskonnale ja kahtlemata ka fännidele.“

Täismaja kodupubliku saatel alustas TÜ/Rock mängu nagu kõige optimistlikum stsenaarium ette nägi – poolajaga üheksa kaugviset, vaid üks möödaläinud vabavise ja kokku 58 punkti vastaste 36 vastu. Iga mees, kes väljakul käis, sai hea emotsiooniga minna vaheajale.

Riietusruumist tagasi tulnud Rock oli aga hoopis teist masti meeskond. Kiiresti lasti lätlastel viskepidu püsti panna ja esimesel poolajal kätte võidetud edumaa ning hea emotsioon sulasid väga kiiresti. Veerandaeg, mis meenutas tartlaste esinemist esimeses veerandfinaalkohtumises kaotati 17 punktiga ja nii jätkus mäng lubatud ja lubamata vahe piirimail. Neljanda veerandaja alguses kahanes eduseis isegi seitsmepunktiliseks, ent Ingrami, Toome ja väsimatu võitleja Rain Veidemani vedamisel veeti vahe taas nõutud 15 punkti peale. Normaalaja viimastel sekunditel olid kõik trumbid Rocki käes, sest vallati palli ning vastastel olid vead täis. Ometi ei õnnestunud Justin Ingrami läbiminekul vise korvi saata ja isegi päästvaid vabaviskeid teenida. Nii lõppes normaalaeg Rocki 89:75 edunumbritega, ent kahe mängu arvestuses oli vaja lisaaega.

Lisaaja algus oli taas lootustandev, sest Ingrami kaugvise ja Veidemani viis punkti hoidsid meeskonda nõutud eduseisus. Baronsi särgis võttis aga mängu enda peale Jamar Diggs, kelle visked otsustaval hetkel korvis maandusid ja ka vabaviskejoonel ei väristanud lätlased kätt. 45 mänguminuti järel sai tagasihoidlikku rõõmu tunda 100:89 võidust, ent leppida teadmisega, et Balti liiga hooaeg on sellega TÜ/Rocki jaoks läbi.

Suurepärase mängu tegi Rain Veideman, kelle 28st punktist 10 tuli vabaviskejoonelt ning 12 kaugvisetest. Justin Ingrami arvele jäi 19 punkti ja kolm korvisöötu ning Tanel Kurbas lisas 13 ja Joosep Toome 10 punkti.

Baronsi parim oli taaskord Maris Gulbis 18 punkti ja kuue lauapalliga. Jamar Diggs viskas 16 punkti ja kolm meest – Tyler Cain, Arturs Brunins ja Deividas Dulkys – jäid võrdselt 12 punkti peale.

Tartu Ülikool/Rock jätkab mängudega koduses G4S meistriliigas, kus teisipäeval, 12. märtsil mängitakse TYCO Raplaga. Kohtumine algab TÜ Spordihoones kell 19.00.