Aasta avamängus alistai Kalev/Cramo

Tartu Ülikool/Rock võõrustas aasta avamängus vigastustega kimpus BC Kalev/Cramo meeskonda. Et ka tartlastel oli olnud kolmenädalane mängupaus, siis kujunes mäng skoorivaeseks, aga võidukaks. 66:54 võidumängu parim oli enne mängu Aasta Kossutegija tiitli saanud Valmo Kriisa 12 punktiga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli kogunenud napilt alla väljamüügi jagu publikut, aga sellest enam kui piisas, et mängule korralik emotsioon anda. Tasavägise avaveerandaja võitis TÜ/Rock tänu Janar Taltsi viimase sekundi kolmesele 17:13. Teiselgi veerandajal püsis mäng TÜ/Rocki käes, aga otsustavalt eest minna ei suudetud. Punktid tulid peamiselt kaugvisetest, neist kaks Valmo Kriisalt, ning poolajale läksid meeskonnad seisul 30:27.

Teisel poolajal hakkas tartlaste pikem pink oma mõju avaldama. Kiiresti tehti sisse kuue-seitsme punktiline eduseis ja see püsis kuni veerandaja lõpuni. Viimasele neljandikule mindi seisult 44:37.

Viimasel veerandajal võtsid rünnakute lõpetamise enda peale TÜ/Rocki leedukad – Augustas Peciukeviciuse ja Karolis Petrukonise korvidest hoiti turvalist eduseisu ja mängu lõpetas Gert Dorbeku pealtpanek skooril 66:54.

Neli kaugviset tabanud Valmo Kriisa oli TÜ/Rocki resultatiivseim 12 punktiga. Janar Talts kogus 11 punkti ja kuus lauapalli. Karolis Petrukonis oli kaheksa punkti ja üheksa lauapalliga lähedal kaksikduublile.

Kalev/Cramo eest tegi kõige rohkem skoori Rain Veideman visates 13 punkti. Reinar Halliku saagiks jäi 11 ning Scott Machadole 10 punkti ja neli korvisöötu.

Meeskond mängis suure tahtmisega ja see teeb mulle rõõmu. Rünnaku pool oli selline nagu ma arvasin, et ta pärast pikka pausi on. Aga eesmärk oli kaitses hästi mängida ja see toimis. See oli hea võitluslik võit. Mõned korvid oleks võinud paremini sisse kukkuda, aga peaasi, et pall liikus õigetesse kohtadesse ja kohad oli välja mängitud.Tänusõnad ka publikule – saal tõmbas meeskonna korralikult käima ja kohati peatreenerigi…Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Et tegemist oli topeltmänguga, siis sai TÜ/Rock Alexela KML tabelisse kirja 16. ja 17. võidu ning sellega ollakse endiselt Kalev/Cramo järel teisel kohal. Järgmise koduliiga kohtumise peab TÜ/Rock 16. Jaanuaril kui külla sõidetakse Audentes SG/Noortekoondisele.

Enne seda algab aga TÜ/Rockil Eurochallenge teine ring ning avamängus võetakse kodus vastu Fraport Skyliners meeskond Frankfurdist. Pall pannakse TÜ spordihoones mängu teisipäeval, 13. jaanuaril kell 19.00.